2. - Германия
  3. Хамбургер се доближи до зона Шампионска лига след 3:1 над Бохум

Хамбургер се доближи до зона Шампионска лига след 3:1 над Бохум

Отборът на Хамбургер постигна важна победа у дома с 3:1 над тима на Бохум в среща от 32-ия кръг на немската първа Бундеслига. Възпитаниците на Мартин Йол отново показаха приятен за окото футбол и заслужено се поздравиха с победата, която ги доближи до местата, даващи право на участие в Шампионската лига.

Домакините започнаха по-силно мача и успяха да открият резултата още в 15-ата минута. Янсен поднесе топката на Гереро, който моментално стреля с десния крак и препарира стража на гостите – 1:0. Натискът на Хамбургер продължи и в 33-ата минута домакините успяха да удвоят преднината си. Аого центрира в наказателното поле, където Ивица Олич необезпокояван с глава чукна топката в мрежата на Бохум за втори път – 2:0. Бохум пък имаше едва 1 положение през първата част, което бе изпуснато от Епале.

През втората част Бохум заигра по-атакуващо и стигна до две положения, но пропуски направиха Хашемян и Пфетцел. Стигна се до 58-ата минута, когато домакините стигнаха до трети гол, а негов автор отново бе Олич. Хърватинът получи топката в наказателното поле и с хубав удар с десния крак матира стража на Бохум – 3:0. След третия гол, темпото на терена видимо падна, но гостите все пак стигнаха до почетен гол в 71-ата минута, дело на Паоло Фрайер. Бившият играч на Леверкузен матира Рост с удар по диагонала с десния крак и оформи крайното 3:1.

Така с тази победа Хамбургер вече е 5-и с актив от 58 точки, на 4 от третия Херта. Бохум пък е 15-и с актив от 28 точки, само на 1 от опасната зона.