2. - Германия
  3. Хамбургер се издъни срещу Волфсбург и пропусна да оглави класирането в Бундеслигата

Хамбургер направи грешна стъпка по пътя към титлата, като загуби на собствения си „Нордбанк Арена” от Волфсбург с 1:3. Домакините изиграха слаб мач с което затвърдиха впечатленията, че се представят непостоянно през този сезон. Интересно е да се отбележи, че домакините имаха идеална възможност да оглавят класирането, но тази загуба им попречи. В момента те заемат 2-ото място с актив от 42 точки, като са само на точка от лидера Херта (Берлин).

В първите минути гостите започнаха по-силно и се стигна логично и до попадение. В 12-ата минута нападателят на „вълците” Графите откри резултата след успешно реализирана дузпа. След гола, натискът на Волфсбург продължи и се стигна и до второ попадение. В 25-ата минута отново Графите се превърна в герой за своя отбор, след като засече пас от Шафер в малкия пеналт и от 7-8 метра успя да матира вратаря на домакините Франк Рост.

Все пак бе логично след двата гола преднина за Волфсбург темпото на игра да спадне. Постепенно домакините от Хамбур поеха инициативата, но успяха да намалят резултата в много късен етап от срещата. В 73-ата минута Алекс подаде от дясно на Гереро, а перуанецът, който се намираше на точката за изпълнение на дузпата, отправи силен шут и да намали резултата. След този гол домакините се върнаха в мача, но техните минимални надежди за обрат бяха попарени от босненската звезда на Волфсбург Един Дзеко, който оформи крайното 3:1 в 75-ата минута, след като засече центриране на Гетнер от дясно и матира Рост. След тази победа, тимът на Волфсбург се изкачи на 4-ото място в класирането с актив от 39 точки.

[0:1] Графите 12`
[0:2] Графите 25`
[1:2] Гереро 73`
[1:3] Дзеко 75`

Състави:

ХАМБУРГЕР:  Рост, Демел (31 – Стрейт), Янсен, Силва, Матийсен, Гравгаард, Яролим, Троховски (72 – Таварес), Аоро (46 – Петрич), Гереро, Олич;

ВОЛФСБУРГ
: Ленц, Шафер, Шимунек, Пекарик, Бардзали, Жозуе, Гентнер, Шитзелорш (91 – Хасебе), Дзеко, Дежага (67 – Мадлунг), Графите (50 – Асуен);

Стадион: „Норд Банк Арина”

Посещаемост: 57 000 зрители

Жълти картони: Силва, Матийсен, Гереро (Хамбургер),  Ленц, Жозуе (Волфсбург)

Червени картони:
Няма

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)