2. - Германия
  3. Хамбургер спечели дербито за оцеляване (ВИДЕО)

Хамбургер спечели дербито за оцеляване (ВИДЕО)

Пиер-Мишел Ласога донесе успеха за Хамбургер

Отборът на Хамбургер спечели с 2:1 северното дерби срещу Вердер (Бремен) в първия мач от 31 кръг на Бундеслигата.

През първото полувреме домакините успяха да наложат своята игра и още в 5-та минута успяха да отбележат гол. Пиер-Мишел Ласога успя да матира Фелкс Видвалд след асистенция на Николай Мюлер.

В следващите минути Вердер трудно излизаше от собствената си половина. В 32-та минута, логично Хамбургер удвоиха преднината си отново чрез Ласога. Матиас Острзолек центрира отляво и нападателят на домакините отбеляза с глава от близко разстояние.

След почивката Хамбургер намали оборотите и позволи на съперника да приложи натиск. В 57-та минута реферът Мануел Графе посочи бялата точка в полза на Вердер, но звездата на отбора Клаудио Писаро изпълни по трагичен начин наказателния удар, който Ярослав Дробни спаси без притеснение. Все пак „бременските музиканти“ стигнаха до попадение в 65-та минута, реализирано от Антъни Ужах.

Въпреки опитите си до края на срещата, гостите не стигнаха до изравнително попадение и така Хамбургер успя да спечели ценни три точки в битката за оцеляване в елита на Германия, заемайки вече 10-та позиция в таблицата, но все пак на шест точки от 16-то място, при което се играе плейоф за оставане в Бундеслигата. Вердер (Бремен) остават именно на тази позиция, с четири точки преднина пред директно изпадащите за момента Айнтрахт.

15 0 Щутгарт 30 9 6 15 46:60
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)