2. - Германия
  3. Хановер излъга Шльонск Вроцлав в голов трилър (видео)

Хановер излъга Шльонск Вроцлав в голов трилър (видео)

Немският тим спечели с 5:3 срещу полския си съперник

Отборите на Шльонск Вроцлав и Хановер сътвориха истинско голово шоу в първия мач помежду им от плейофния кръг на Лига Европа. Двубоят завърши при резултат 5:3 в полза на немския тим.

В 7-ата минута Леон Андреасен откри резултата в полза на гостите от Хановер, а в 25-ата Ян Шлаудраф покачи на 2:0. Шльонск се върна в мача в 34-ата минута, когато Томаш Йодловиец намали на 1:2, но до почивката Хановер вкара още един гол, който бе дело на Ларс Стиндл. Така след 45 минути игра немският тим водеше с 3:1 срещу полския си съперник.

Силвестер Патеюк отбеляза за 2:3 в 54-ата минута, а малко след като изтече час игра равенството бе възстановено след гол на Пржемислав Казмиерчак. До края на двубоя обаче Хановер достигна до още два гола, чрез които си гарантира успеха с 5:3. Леон Андреасен реализира второто си попадение в мача в 82-ата минута, правейки резултата 4:3 в полза на немския тим. Мануел Шмиедебах пък оформи крайното 5:3 в 85-ата минута.

По този начин немският тим до голяма степен си гарантира мястото в групите на Лига Европа. Реваншът е след седмица.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)