2. - Германия
  3. Хановер разнищи Хамбургер с 5:1 (ВИДЕО)

Хановер разнищи Хамбургер с 5:1 (ВИДЕО)

Майнц не можа да бие 10 от Волфсбург, Аугсбур надви Хофе с 2:1

Хановер записа пета последователна домакинска победа в Бундеслигата, надделявайки над гостуващия Хамбургер с категоричното 5:1 в среща от 23-ия кръг на шампионата.

Тон за головата фиеста на изпълнения с 49 000 зрители „АWD-Arena” даде бившият нападател на Манчестър Юнайтед Маме-Бриам Диуф, който откри резултата в седмата минута, но само пет по-късно Рафаел ван дер Ваарт възстанови статуквото от дузпа.

В 39-ата обаче домакините също получиха правото да изпълнят наказателен удар и асистентът за първото попадение - Шаболш Хущи, го превърна в гол.

В самия край на първото полувреме Дидие Яа Конан вкара за 3:1 в полза на Хановер, а в 68-ата минута отново той се разписа за 4:1, преди Мохамед Абделаоуе да оформи крайния резултат пет минутки преди последния съдийски сигнал.

Така Хановер събра 33 точки и вече е само на една зад днешния си опонент.

С 33 в своя актив остана и Майнц 05, който фиксира трето поредно реми.
Двубоят на стадион "Коуфейс Арена" завърши при резултат 1:1, въпреки че гостите от Волфсбург играха цял час с човек по-малко заради червен картон на Александър Мадлунг още в 30-ата минута.

И двата гола в двубоя бяха реализирани още в първия четвърт час, след като първо Ники Цимлинг откри резултата в 5-ата минута, а в 15-ата бразилският бранител Налдо изравни с глава за "вълците".

В самия край на двубоя пък Салай направи фрапантен пропуск, след като отблизо на празна врата не успя да донесе победата на Майнц.

В друга среща от 23-и кръг Аугсбург спечели с 2:1 домакинството си срещи Хофенхайм и се приближи на точка до своите гости, но и двата тима останаха в опасната зона.

Тони Кроос пропуска церемонията за сбогуване с националния отбор заради децата в школата си

Той има по-важни отговорности в академията си

Дортмунд вече е задължен да купи бразилеца Ян Коуто

Той играе под наем в тима

Колко ще получава Клоп на новата си позиция?

Той ще прибира сериозна заплата

Става интересно! Ливърпул, Челси и Тотнъм с интерес към младок от Дортмунд

Джейми Байноу-Гитънс успя да привлече вниманието върху себе си

Клоп казал "Да" на Ред Бул през 2022 година

В Германия тема №1 продължава да бъде новата работа на специалиста

Байерн с нова издънка, този път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците се препънаха срещу Айнтрахт във Франкфурт след 0:1 от Астън Вила през седмицата

Борусия (Дортунд) се провали в Берлин при визитата си на Унион (ВИДЕО)