2. - Германия
  3. Хановер закла Карлсруе като гост след страхотен обрат – 3:2

Хановер закла Карлсруе като гост след страхотен обрат – 3:2

Отборът на Хановер засили Карлсруе към втора Бундеслига, след като успя да достигне до пълен обрат, след като губеше до 40-ата минута с 0:2. В самия край на първото полувреме играчите на Хановер успяха да изравнят, а през втората част стигнаха и до крайния успех. Срещата се игра на „Вилдпаркщадион” и бе от програмата на 32-ия кръг на първа Бундеслига на Германия.

Отборът на Хановер засили Карлсруе към втора Бундеслига, след като успя да достигне до пълен обрат, след като губеше до 40-ата минута с 0:2. В самия край на първото полувреме играчите на Хановер успяха да изравнят, а през втората част стигнаха и до крайния успех. Срещата се игра на „Вилдпаркщадион” и бе от програмата на 32-ия кръг на първа Бундеслига на Германия.

Срещата започна добре за домакините, които търсеха задължителна победа, за да запазят шансове за оставане в първа Бундеслига. Още в 5-та минута Енгелхарт от домакините получи възможност да стреля от труден ъгъл, но шутът му премина вдясно от вратата на гостите. Така дойде 11-ата минута, когато Яшвили от Карлсруе остана непокрит в наказателното поле и след удар с левия крак прати топката долния десен ъгъл на вратата на Енке – 1:0. В 32-ата домакините удвоиха чрез Щиндл, който бе намерен по прекрасен начин в наказателното поле от Айхнер и с мощен шут с десния крак направи безпомощен Енке. Три минути по-късно гостите извършиха смяна на централните бранители и на мястото на Шлаудраф влезе Херман. Именно резервата бе в основата на попадение за Хановер в 42-ата минута, когато той намери Пинто в наказателното поле на домакините и последният бе безпощаден намалявайки резултата – 1:2. В самия край на полувремето Форсел попари надеждите на феновете на Карлсруе, след като след удар отблизо с десния крак изравни – 2:2. До края на първите 45 минути не се случи нищо друг по-интересно и почивката дойде при този резултат.

Втората част бе далеч по-безинтересна от първата, тъй като двата тима не създадоха почти нищо по-интересно на терена. В 64-ата минута един от голмайсторите за гостите – Пинто намери непокрит в наказателното поле Балич и вторият с хубав удар по земята направи обрата за Хановер пълен. След това попадение домакините се опитаха да се върнат в мача, но изглеждаха беззъби в атакуващ план като не успяваха да създадат почти никакви интересни положения пред вратата на Енке. До края на срещата не се случи нищо по-интересно и срещата завърши при този резултат.

След тази загуба шансовете на домакините от Карлсруе за оставане в първа Бундеслига драстично намаляха, тимът се намира на последното 18-о място с актив от 23 точки, на четири от спасителния бряг, но и с мач повече. Гостите от Хановер останаха на 11-а позиция във временното класиране като имат спечелени 39 точки и не са застрашени от изпадане, но и не могат да се борят за едно от местата даващи право на участие в евротурнирите догодина.