2. - Германия
  3. Херта намери пътя към победата с 3:0 над Фрайбург

Херта намери пътя към победата с 3:0 над Фрайбург

Валери Домовчийски извън състава на столичани

След три равенства и една загуба в последните си двубои Херта успа да намери пътя към победата с класически успех като гост на Фрайбург. „Старата дама” все още се намира на дъното в подреждането, но успехът повиши шансовете на тима за излизане от зоната на изпадащите. Българският нападател на Херта Валери Домовчийски бе оставен извън разширения състав на Фридхелм Функел.

С две попадения на нападателя Адриан Рамос и бразилският халф Сантош Сисеро през първото полувреме Херта установи спокойствие в редиците си. Крайният резултат Сисеро оформи с втория си гол за двубоя в 56-ата минута.

Първите минути на двубоя бяха равностойни за двете страни. Тимът на Фрайбург първи достигна до чиста голова възможност. Грешка на полузащитника на столичани Фабиан Лустенбергер практически предостави топката на Папис Демба Сисе, който се бе озовал сам срещу вратаря Ярослав Дробни.  Лустенбергер обаче коригира грешката си, след като бързо настигна откъсващия се нападател и парира ударът му от границата на наказателното поле.
В 28-ата минута Херта поведе в резултата с гол на Адриан Рамос. Рафаел показа добри умения в средата на терена и проби в пеналта на домакините. Оттам той стреля силно, но стражът Симон Пуплен успя да избие с крак. Отбитото кълбо попадна в краката на непокрития Рамос, който го прати в мрежата от 10 метра разстояние. При повторния си плонж Пуплен успя да се докосне до топката, но не достатъчно за да я отбие извън рамката на вратата си.

Седем минути след това Сисеро покачи за 2:0. Халфът комбинира със Сисеро пред границата на наказателното поле и след като получи обратно топката навлезе в пеналта и стреля диагонално към десния ъгъл на вратата.

Вратарят на Херта Ярослав Дробни отново бе на обичайно високото си ниво и в края на първата част предотврати няколко опита на противниковите играчи.

След паузата Херта реализира и трето попадение, с което сложи край на интригата в двубоя. Точен за берлинчани отново бе Сисеро с втория си гол в двубоя и втори за сезона. Теофанис Гекас шутира от далечина, но ударът му бе париран. Топката се върна в краката на бразилеца, който от дъгата на наказателното не остави шансове на Пуплен. Няколко минути по-късно Гекас бе оставен непокрит до далечната греда, но гъркът не успя да се разпише.  Фрайбург създаде още няколко добри възможности пред Дробни, но така и не успя да демонстрира добра ефективност пред гола.

Във временното класиране Херта се доближи на две точки до Нюрнберг и Хановер. Берлинчани са все още последни с 15 точки. Фрайбург се задържа над чертата с актив от 19.
Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)