2. - Германия
  3. Херта разочарова 45 хиляди на "Олимпиящадион" при 0:0 срещу Борусия Мьонхенгладбах

Валери Домовчийски изгледа нулевото равенство от резервната скамейка

Вратарят на Херта Ярослав Дробни изигра основна роля при нулевото равенство на своя тим срещу Борусия Мьонхенгладбах в мач от 19-я кръг на немската Бундеслига. Българският нападател на берлинчани Валери Домовчийски остана на резервната скамейка за домакините през целия мач. Звездата на вечерта несъмнено бе Дробни, който отрази дузпа Хуан Аранго за гостите и спаси още няколко опасни положения пред вратата си.

Окрилени от едва втората си победа в Бундеслигата от предишния кръг отборът на Херта се впусна в непрекъснати атаки към вратата на „жребчетата”. В 12-ата минута 45-те хиляди на „Олимпиящадион” бяха на път да изригнат Сисеро стреля силно от 19 метра. Вратарят Логан Бейли успя да избие първоначалния удар. При добавката Гекас успя да насочи топката, но тя прелетя на сантиметри извън страничната врата. Минути по-късно на другия край на терена Раул Бобадила направи това, което умее най-добре. С бомбен изстрел нападателят на Мьонхенгладбах насочи топката към левия ъгъл на Ярослав Дробни. Най-добрият в срещата за тима на Херта обаче показа завиден рефлекс и успя да избие.
В следващите минути Херта бе далеч по-активния отбор от двата. Късметът обаче не бе с тима на „старата дама”. Първо в 32-ата минута Раул Броверс едва не изведе гостите напред, като засече центриране на Маркс. Дробни отново бе на точното място и спаси удара. В 41-ата Арне Фридрих събори Ройс в собственото си наказателно поле и Борусия спечели правото да изпълни дузпа.

Зад топката застана Хуан Аранго. Той насочи удара в левия ъгъл, но отново Дробни бе препъникамъкът, който стоеше пред гола. Стражът изби удара и със същата вещина отрази и добавката на Дробни.
След почивката Херта започна да атакува още по-настървено. Към вратата на Логан Бейли бяха насочено множество атаки и центрирания, но те така и не успяха да намерят целта. Наставникът на берлинчани Фридхелм Функел вече бе заложил на трима атакуващи футболисти – Адриан Рамос, Рафаел и Теофанис Гекас, което направи влизането на Валери Домовчийски почти невъзможно.

След четвъртото си равенство за сезона Херта вече е с актив от 10 точки. Добрата новина за столичани е че прекият конкурент в борбата за спасение Нюрнберг завърши наравно с Айнтрахт Франкфурт и разполага с преднина от само три точки пред Херта.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)