2. - Германия
  3. Херта с важна победа у дома, удържа мястото си за Лига Европа (ВИДЕО)

Херта с важна победа у дома, удържа мястото си за Лига Европа (ВИДЕО)

Инголщат се измъчи срещу последния в Германия

Херта спечели с 2:0 домакинския си мач срещу Аугсбург в двубой от 28-ия кръг на Първа Бундеслига. Така столичния тим вече е с 43 точки в актива и си върна 5-ата позиция с класирането, която дава право на участие в Лига Европа. Аугсбург със слабите си изяви, като тимът има четири загуби и равенство в последните пет мача и се намира на 16-о място с 29 точки. Майнц също има толкова, но е над зоната на изпадащите заради малко по-добра голова разлика.

Херта реши всичко в мача още през първата част, повеждайки с 2:0. Брукс откри резултата в 12-ата минута, а Стокър удвои в 37-ата за крайното 2:0.

В следващия кръг Херта гостува на друг борещ се за оцеляване – Майнц, а Аугсбург е домакин на Кьолн.

В друг двубой от кръга Инголщат взе ценни три точки, които съхраняват шансовете му за оставане в елита, след като се наложи с 3:2 над последния Дармщад. Двубоят бе изпълнен с обрати, а в края на срещата двата тима завършиха в намален състав.

Паскал Грос даде преднина за домакините в 19-ата минута, но Враничич с два гола обърна нещата в полза на Дармщад. Босненецът първо изравни в 33-ата, а шест по-късно покачи на 1:2 след точно изпълнена дузпа.

В рамките на 4 минути през втората част Инголщат си осигури победата. Коен в 68-ата изравни, а Сутнер вкара победното попадение в 72-ата.

Мирко Чолак в 87-ата получи втори жълт картон, а Ромен Брежери директен червен и оставиха своите тимове с 10 човека до края.

Дармщад е последен в класирането с 15 точки,  докато Инголшат с 28 има все още надежди да се спаси.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)