2. - Германия
  3. И "бременските музиканти" преклониха глава пред "жълто-черния" Дортмунд (видео)

И "бременските музиканти" преклониха глава пред "жълто-черния" Дортмунд (видео)

Борусия само на точка от зона "Шампионска лига" след 2:1 пред 80 552 зрители на „Сигнал Идуна Парк”

Борусия (Дортмунд) продължава победния си ход на своя „Сигнал Идуна Парк”.

80 552 зрители видяха днешния успех на „жълто-черните” с 2:1 над Вердер (Бремен). Тимът на Юрген Клоп поведе с 2:0 още до 22-ата минута след попадения на Гроскройц и Суботич, а Хунт в 65-ата бе точен за гостите от Бремен.

Българинът Митко Рангелов бе на резервната скамейка на домакините, но не се появи в игра.

След постигнатите три точки Дортмунд са само на точка от зона „Шампионска лига”. След 29 изиграни кръга Борусия са на 4-а позиция с 52 точки, а Леверкузен има 53. Вердер остават 5-и с 48.

Първата част бе изцяло в полза на домакините. В 10-ата минута Овомойела центрира отлично към Гроскройц и той отбеляза 5-ото си попадение от началото на сезона, прехвърляйки с глава Вийзе. Само 12 минути по-късно 80 552 по трибуните изригнаха за втори път.

Зидан центрира от ъглов удар и сръбският национал Суботич с глава направи 2:0 в полза на „жълто-черните”. До края на полувремето тимът на Томас Шааф се опита да върне поне един гол, но капитанът Писаро не бе точен.

Перуанецът продължи да е най-активният играч от състава на Вердер и през втората част. За Борусия пък Хумелс и Блашчиковски не намериха целта. След час игра Вердер бе близо до гола, но Писаро нацели гредата на Вейденфелер.

5 по-късно обаче Йозил подаде към Хунт и той с левия си крак вкара за 1:2.

До края на мача обаче момчетата на Юрген Клоп показха, че се намират в отлична форма. Дортмунд успя да задържи аванса си от един гол, а Хайнъл, Шмелцер и Бариос изпуснаха чисти положения пред вратата на „бременските музиканти”.

Победа за Дортмунд и класирането в Топ 4 изглежда съвсем реално.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)