2. - Германия
  3. И Уелс не можа да спре Германия по пътя към ЮАР 2010

И Уелс не можа да спре Германия по пътя към ЮАР 2010

Германия победи като гост Уелс с 2:0 и направи още една важна крачка към Световното първенство в ЮАР през 2010 година. Играчите на Йоаким Льов тотално надиграха съперника си на „Милениум стейдиън”, а двата гола са най-малкото с което се разминаха „драконите”.

Германците започна много нахъсано мача и показаха, че ще търсят победата на всяка цена, а Гомез и Лам можеше да открият резултата. Неизбежното за Уелс се случи в 12-ата минута, след уникален гол на капитана на германците. Михаел Балак получи топката на около 30-ина метра от вратата на домакините, стреля със силен шут в горния десен ъгъл, а за Хенеси не остана нищо друго освен да извади топката от мрежата си.

Домакините организираха първата си по-опасна атака чак в 21-та минута, когато Аарън Рамзи получи удобна топка в малкия пеналт, но стреля право в тялото на Енке. Шест минути след това Джо Ледли нахлу в наказателното поле на Германия, а Сердар Таши се подхлъзна и падна. При падането си той докосна топката с ръка, а след това събори Ледли, но реферът Хаунге не уважи протестите на домакините.

В 32-ата минута Балак свали топката на Марио Гомез, който стреля от дъгата на наказателното поле, а топката мина на сантиметри покрай страничния стълб. В следващата атака Подолски стреля силно с левия крак, Хенеси изби неуверено, но Бек поправи грешката му и изчисти в корнер пред погледа на Балак.

Второто полувреме отново започна с натиск на гостите и само три минути след подновяването на играта германците стигнаха до второ попадение. Гомеш получи топката в наказателното поле на домакините, а Нятанга го извади от равновесие. Нападателят на Щутгарт обаче се изправи, излъга левия бек на Уелс и центрира прострелно. Ашли Уилямс в опита си да изчисти коженото кълбо си отбеляза нелеп автогол.

Чак в 59-ата минута Воукс с глава стреля слабо в ръцете на Хенеси, но и това не смути немската машина. 15-ина минути преди края на мача Гомез бе изведен зад отбраната на Уелс, но направи непростим пропуск, като стреля над вратата. В заключителните минути на срещата Гомез отново направи непростим пропуск, след като от десет метра стреля над вратата.

Така Германия заема първото място с актив от 16 точки, а Уелс заема 4-ото място с 10 точки по-малко от лидера в класирането.

Уелс - Германия 0:1
0:1 Михаел Балак (12)
0:2 Марио Гомез (48)

Уелс: Хенеси, Рикетс (53’ Гюнтер), Уилямс, Колинс, Нятанга (75’ Кьотерил), Дейвис, Рамзи, Ледли, Бейл, Ърншоу, Воукс (62’ Еванс);

Германия: Енке, Бек, Мертезакер, Ролфс (79’ Вестерман), Лам, Швайнщайгер (86’ Хелмс), Таши, Балак, Хитцелшпергер, Подолски (72’ Троховски), Гомез;

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)