2. - Германия
  3. Историческа победа зарадва Лайпциг (ВИДЕО)

Историческа победа зарадва Лайпциг (ВИДЕО)

Момчетата на Ралф Рангник рано поведоха в резултата и успяха да съхранят преднината си

За първи път своята история РБ Лайпциг се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Германия. Това стана факт след много сладка и  напрегната победа с 1:0 над Волфсбург у дома на „Ред Бул Арена”.

Момчетата на Ралф Рангник рано поведоха в резултата и успяха да съхранят преднината, макар че феновете им щяха да бъдат далеч по-спокойни, ако не бяха множеството пропуски пред вратата на Коен Кастеелс. В същото време Волфсбург предложи единствено епизодини индивидуални проблясъци и съвсем резонно напусна надпреварата, която са печелили само веднъж (сезон 2014/2015).

Домакините имаха щастието да реализират още с първата си по-опасна атака. В 9-ата минута Лукас Клостерман даден хубав пас напред по земя за Матеус Куня, който още с първото си докосване остави на земята съперников играч. Впоследствие бразилецът елегантно премина и покрай Джон-Антъни Бруукс, за да реализира с премерен удар – 1:0. Това беше и единственото попадение в срещата.
Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)