2. - Германия
  3. Каква драма! Щутгарт и Хайденхайм завъртяха зрелищно 3:3 (ВИДЕО)

Каква драма! Щутгарт и Хайденхайм завъртяха зрелищно 3:3 (ВИДЕО)

Двата тима сътвориха истински спектакъл

Щутгарт и Хайденхайм завършиха при резултат 3:3 на „Мерцедес Бенц Арена“ в мач от 27-ия кръг в Бундеслигата. Серу Гираси даде аванс на „швабите“ през първото полувреме, а на старта на второто Ангело Щилер удвои. Хайденхайм обаче стигна до грандиозен обрат след автогол на Александър Нюбел и два гола на Тин Клайндинст. Домакините от Щутгарт обаче не останаха с празни ръце след гол в сетния миг, дело на Дениз Ундав.

След спечелената точка Хайденхайм остава на 11-то място с Бундеслигата с актив от 29 точки, докато Щутгарт е на 3-та позиция с 57 точки.

Двубоят започна с мигновен домакински натиск от страна на „швабите“, който даде резултат в 8-ата минута, когато Серу Гираси се измъкна зад гърба на бранителите на Хайденхайм и прати топката в мрежата. Попадението обаче не бе зачетено, след като ситуацията бе преразгледана чрез ВАР заради засада на голмайстора на домакините.

Серу Гираси се извиси над всички в наказателното поле на гостите, за да стреля с глава в 17-ата минута, но Кевин Мюлер направи феноменално спасяване.

Крис Фюрих си отвори пространство за изстрел в наказателното поле на Хайденхайм в 39-ата минута, но отново Кевин Мюлер направи страхотно спасяване.

Щутгарт все пак успя да поведе преди края на първото полувреме. В 42-рата минута домакините направиха страхотна многоходова комбинация около и в наказателното поле на Хайденхайм, която завърши с подаване от страна на Ангело Щилер успоредно на голлинията, което бе засечено от Серу Гираси.

Второто полувреме започна с натиск от страна на Щутгарт. В 53-ата минута Дениз Ундав изведе Ангело Щилер очи в очи с Кевин Мюлер, като футболистът на „швабите“ нямаше проблем да пусне топката покрай стража на Хайденхайм.

Гостите успяха да върнат един гол в 62-рата минута, когато след центриране от корнер Норман Тойеркауф засечес глава, а стражът на Щутгарт Александър Нюбел улови топката, след което я изпусна зад своято голлиния.

Хайденхайм успя да изравни в 84-ата минута, след като Ян-Никлас Бесте центрира топката в наказателното поле на Щутгарт, където Тим Клайндинст засече топката в мрежата, за да възстанови паритета.

По-малко от 120 секунди по-късно Хайденхайм осъществи и пълния обрат. Ерен Динкчъ центрира топката в наказателното поле, където Тин Клайндинст стреля с глава от близко разстояние, правейки Александър Нюбел безпомощен.

В осмата минута от добавеното време Щутгарт все пак успя да се събере и да измъкне точката. Дениз Ундав получи топката и с удар от границата на наказателното поле прати топката в десния ъгъл на вратата, пазена от Кевин Мюлер.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)