2. - Германия
  3. Караславов и Гройтер Фюрт удържаха Алемания за 2:2 в битката на средняците

Караславов и Гройтер Фюрт удържаха Алемания за 2:2 в битката на средняците

Българският защитник с цял мач за Гройтер Фюрт седмото равенство за сезона

Гройтер Фюрт с бранителя Асен Караславов в редиците си успя да достигне до равенство от 2:2 като гост на прекия си конкурент в средата на таблицата на 2-а Бундеслига Алемания Аахен.

След силен натиск и няколко пропуснати отлични голови възможности през първото полувреме Алемания успя да открие резултата в първата минута от добавеното време. Точен след центриране от фаул бе Абдулкадир Йозген.

Кратко след подновяването на играта Алемания поведе с 2:0, след гол на Бабакар Гей. Сенегалският халф се разписа от 16 метра след пас на Марко Хьогер.

Гройтер Фюрт не се забави с отговора си и в 54-ата минута върна един гол, който стана дело на Сами Алагуи. Минута по-късно Нико Херциг от Алемания оформи крайния резултат с нещастен автогол, след центриране на Мюлер.

Във временното класиране Гройтер Фюрт падна до деветото място с 43 точки, докато Алемания запази своята девета позиция с 42.
Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)