2. - Германия
  3. КРАХ! Десет от Байерн отнесоха пет гола във Франкфурт и вече са далеч от върха (РЕПОРТАЖИ)

Вижте тук всички резултати от днешните мачове в Германия

Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) допусна крушителна загуба с 1:5 при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт) в 10-ия кръг на Бундеслигата и остана далеч от върха в класирането.

Момчетата на Нико Ковач бяха буквално премазани от съперника си, като това, че гостите играха с 10 души в продължение на над 80 минути сякаш бе ключовото за крайния резултат.

Още в 9-та минута Жером Боатенг бе изгонен след като спря откъсващия се сам срещу Нойер Песиенсия.

Мюнхенци веднага се подредиха в 4-4-1, което позволи на домакините да хвърлят повече играчи в атака. Така се стигна до 24-ата минута, в която и късметът беше с играчите на Айнтрахт. Дост стреля в тялото на Дейвис, топката отскочи към Костич, който я насочи в мрежата за 1:0.

Нов рикошет помогна на Джибрил Соу да направи 2:0 в 33-ата, с което Айнтрахт взе солиден аванс. Гостите обаче не се бяха отказали и само четири минути по-късно Левандовски мина през трима играчи в черно екипи и намали на 1:2.

В 49-ата Серж Гнабри сгреши топка пред наказателното поле, след което последва центриране на Дани да Коща към Абрахам и централният защитник заби кълбото за 3:1. И в намален състав играчите на Байерн стигнаха до две отлични възможности за попадение - в 56-ата и 59-ата минути, но не реализираха нито една от тях.

"Орлите" веднага наказаха тези пропуски чрез Мартин Хинтерегер, който покачи на 4:1 след удар с глава след центриране от корнер, като с лекота надскочи Бенжамен Павар. В 85-ата Пасиенсия стигна до своя гол, като с лекота реализира на празна врата за 5:1.

Така Байерн остана на четири точки от върха, където е Борусия Мюнхенгладбах, които победиха с 2:1 Байер (Леверкузен). Най-резултатния мач за този следобед пък беше победата на РБ Лайпциг над Майнц с 8:0.