2. - Германия
  3. Кьолн с нов успех у дома, вкара четири на Фрайбург (ВИДЕО)

Кьолн с нов успех у дома, вкара четири на Фрайбург (ВИДЕО)

"Козлите" взеха пета победа в последните шест кръга

Кьолн записа четвърта поредна победа на своя “Райн Енерги Щадион” и се отдалечи на 6 точки от доната на изпадащите. Този път “козлите” разгромиха Фрайбург с 4:0. Себастиан Борнау откри в 29-ата минута, Джон Кордоба се разписа в 55-ата, а Кингсли Ехизибуе и Исмаил Якобс добавиха още две попадения в добавеното време. Това е пети успех за Кьолн в последните шест кръга в германския елит.

Домакините направиха един от най-силните си мачове през сезона и можеха да вкарат още попадения. Преди това обаче удар с глава на Мануел Гулде от Фрайбург  се отби в гредата. Това се случи в 5-ата минута.

Гостите от Фрайбург имаха още един отличен шанс в 43-ата минута, когато Тимо Хорн отрази удар на Квон Чанг-Хоон от въздуха. По това време домакините вече водеха, след като белгиецът Борнау беше забил поредния си гол за тима.

През първата част Джон Кордоба направи два пропуска, но в 55-ата минута се реваншира с попадение за 2:0.  Последваха пропуски на Борнау и Исмаил Якобс.

В продължението на редовното време обаче футболистите на Маркус Гисдол нокаутираха съперника с още два гола, вкарани от Ехизибуе и Якобс.

Фрайбург е със само една победа в последните пет кръга и вече е на 5 точки от място в зона “Европа”.
Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)