2. - Германия
  3. Лайпциг прегази тим от Трета лига и продължава напред за Купата на Германия

Лайпциг прегази тим от Трета лига и продължава напред за Купата на Германия

Вижте останалите резултати от кръга

РБ Лайпциг стартира по изключително убедителен начин участието си в турнира за Купата на Германия. „Червените бикове“ спечелиха с 4:1 визитата си на Рот Вайс Есен в мач от първия кръг на надпреварата. Рамиен Сафи даде аванс на домакините от Есен, но до края на първото полувреме „червените бикове“ обърнаха след попаденията на Бенямин Шешко и Лоис Опенда. През втората част Антонио Нуса и Шави Симонс се разписаха, за да оформят убедителната победа на своя тим.

Есен започна ударно двубоя, като съумя да излезе напред в резултата след по-малко от 2 минути футбол. Торбен Мусел комбинира с Рамиен Сафи, който си отвори пространство за удар и с помощта на левия страничен стълб прати топката в мрежата.

В 12-ата минута РБ Лайпциг възстанови паритета, след като Амаду Айдара центрира топката в наказателното поле на Есен, където Бенямин Шешко засече с глава и прати топката в долния десен ъгъл на вратата от близък ъгъл.

„Червените бикове“ пропуснаха златна възможност да обърнат в 22-рата минута, когато Лоис Опенда намери по страхотен начин Шави Симонс, който обаче стреля покрай вратата, пазена от Якоб Голц.

Все пак логичното се случи в 40-ата минута, когато Бенямин Шешко комбинира с Лоис Опенда, който от чиста позиция прати топката в мрежата, за да може РБ Лайпциг да осъществи пълния обрат.

На старта на второто полувреме РБ Лайпциг продължи да натиска- В 58-ата минута Давид Раум излезе на чиста позиция и шутира, но Якоб Голц демонстрира страхотен рефлекс. Последва добавка от страна на Опенда, но и ново спасяване на Голц.

Минута по-късно Шешко стреля с глава, а Якоб Голц отрази по невероятен начин.

След центриране в наказателното поле на Есен в 64-ата минута, Лоис Опенда засече, но Якоб Голц се намеси.

РБ Лайпциг успя да сложи точката на спора с третото си попадение във вратата на Есен, което падна в 84-ата минута. Антонио Нуса получи топката от Шави Симонс и не се поколеба да стреля в долния ляв ъгъл на вратата на Голц, като реализира дебютното си попадение за „червените бикове“ след трансфера си от Клуб Брюж.

Само четири минути по-късно пък Шави Симонс оформи крайното 4:1 със своето попадение в 88-ата минута.

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)