2. - Германия
  3. Летаргичен Щутгарт изработи 2:0 на „Вилдпаркщадион” срещу слабака Карлсруе

Летаргичен Щутгарт изработи 2:0 на „Вилдпаркщадион” срещу слабака Карлсруе

Летаргичният тим на Щутгарт се възползва от половин час преди да създаде първото си опасно положение срещу застрашения от изпадане тим на Карлсруе. Въпреки това с две попадения на Елсон и Сами Кедира „швабите” не допуснаха изненади в южняшкото дерби на 22-я кръг в Бундеслигата.

Южното дерби между Карлсруе и Щутгарт предложи сгорещени първи 45 минути. Срещата започна с 15-минутно закъснение. Домакините определено стояха като по-добрия състав на терена през първия игрови половин час. Гостуващите играчи на Щутгарт като че ли физически бяха на терена, но психическото им отсъствие бе повече от осезаемо.

Чиприан Марика се погрижи да поразбуди съотборниците си с разтърсващ гредата зад Маркус Милер удар извън наказателното поле. „Швабите” откликнаха на този повик и натиснаха съперника си в последните 10 минути на първата част. Това съживяване даде резултат, след като Мартин Ланих за втори път разтърси алуминиевата рамка при добавка след пряк свободен удар на Елсон.

Този развой на събитията определено обещаваше интригуващо второ полувреме. Елсон откликна подобаващо на съживилите се „шваби” и 10 след подновяването на играта откри резултата. Марио Гомес с хитър пас намери Марика, който нахлу към близката греда и пусна нисък пас към средата на пеналта. Десният бранител на домакините Андреас Гьорлиц се препъна в топката, тя попадна в Елсон като бразилецът реализира от два метра разстояние.

Сами Кедира реализира брилянтен втори гол, който самият той изработи. Немският национал поведе топката от собствената си половина, оставяйки Дино Дърпич далеч зад себе си и напредна към Милер. Първият изстрел бе париран, но Маркус Милер бе безсилен при добавката. Брилянтната контраатака се материализира в преднина от два чисти гола в 88-ата минута.

С победата в 22-я кръг на немската Бундеслига Щутгарт запази седмото си място, като се изравни по точков актив (36) с Байер Леверкузен. Карлсруе е предпоследен, заемайки 17-ото място на три точки след Енерги в зоната на изпадащите.

Карлсруе – Щутгарт 0:2
0:1 Елсон 50’
0:2 Кедира 88’

Стартови състави:

За Карлсруе:
Маркус Милер, Кристиан Айхнер, Себастиан Лангкамп, Дино Дърпич, Андреас Гьорлиц, Марко Енгелхарт, Ларс Щиндл, Антонио Да Силва, Джовани Федерико, Себастиан Фрайс, Махир Саглик
Треньор: Едмунд Бекер

За Щутгарт:
Йенс Леман, Рикардо Осорио, Сердар Таски, Георг Нидермайер, Людовик Манин, Тимо Гебхарт, Сами Кедира, Мартин Ланих, Елсон, Марио Гомес, Чиприан Марика

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)