2. - Германия
  3. Леверкузен донесе предколедна тъга на феновете си (ВИДЕО)

Леверкузен донесе предколедна тъга на феновете си (ВИДЕО)

С 10 човека "Аспирините" загубиха у дома от Инголщад

Байер Леверкузен разочарова своите фенове с домакинско поражение с 1:2 от Инголщад в последния мач от 15-ия кръг на Бундеслигата.

Роджер Шмидт направи пет промени след успеха навън срещу Шалке и това разстрои тима му, който не бе на ниво в началото. Паскал Грос нацели греда за гостите от фаул.

Грос центрира от корнер в 26-ата минута, Маркос Сутнер отправи по-добро центриране и националът на САЩ Алфредо Моралес с глава вкара ниско за 1:0.

На почивката Вендел и Брандт влязоха на помощ за „аспирините”, но планът за промяна в мача бе развален от чилиеца Чалрс Арангис, който беше изгонен с втори жълт картон за фаул на фланга срещу Антони Юнг в 49-ата минута и Леверкузен остана с десетима на терена.

Инголщад направи пропуски, а в 63-ата минута Брандт открадна и намери Адмир Мехмеди, който отблизо изравни.

10 минути по-късно израелецът Алмог Коен се реваншира за по-ранен пропуск и отново даде аванс на гостите след пас на Грос.

В края Леверкузен опитваше хаотично да вземе поне точка, но вратарят Лено ги спаси от загуба с по-голяма разлика.

Байер е девети с 20 точки, докато Инголщад задмина Хамбургер в опасната зона и вече е 16-и с 12.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)