2. - Германия
  3. Леверкузен довърши Рейнджърс в реванша (ВИДЕО)

Леверкузен довърши Рейнджърс в реванша (ВИДЕО)

Германците ще се изправят срещу Интер в следващия етап от надпреварата

Байер Леверкузен спечели с 1:0 реванша срещу Рейнджърс от осминафиналите в Лига Европа. "Аспирините" тотално превъзхождаха съперника си през целя мач. Единственото попадение в срещата на Муса Диаби в 50-та минута.

Първата възможност дойде в 16-ата минута, когато Хавертц стреля от въздуха и топката се отби в напречната греда. Шест по-късно германският национал отново се размина с гола, след като излезе сам срещу Алън Макгрегър, но шутира в аут.

В 38-та минута Кай Хаверц подаде към Муса Диаби, който овладя и стреля от воле, но над вратата на Макгрегър. Малко преди края на полувремето "аспирините" опропастиха чудесна възможност, след като Флориан Вирц се засуети и ударът му беше блокиран.

В началото на втората част германците най-накрая стигнаха до гол. Муса Диаби получи топката и сам срещу Алан Макгрегър даде аванс на своя тим.

До края на срещата с няколко пропуска се отчете голямата звезда Кай Хаверц, който нямаше най-добрия ден пред противниковата врата. Въпреки това Леверкузен продължава на четвъртфиналите след комфортен успех от двата мача с 4:1 общ резултат. Така момчетата на Петър Бош ще се изправят срещу Интер в четвъртфиналната фаза.
Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)