2. - Германия
  3. Леверкузен надигна глава след шамара от Юнайтед

Леверкузен надигна глава след шамара от Юнайтед

"Аспирините" удариха Нюрнберг с 3:0 у дома, вижте всички резултати от Бундеслигата

Байер (Левркузен) победи у дома Нюрнберг с категоричното 3:0 в 14-ия кръг на Бундеслигата и надигна глава след най-голямата си загуба като домакин в Шампионската лига през седмицата – 0:5 от Манчестър Юнайтед.

25 000 зрители на „Бай Арена” получиха реванш за срама през седмицата и видяха третата поредна победа на „аспирините” в първенството и общо седмия им успех у дома от 8 мача.

Началото на мача бе двуостро с бързи атаки към двете врати, а в 19-ата минута Макото Хасебе нацели лявата греда с удар от границата на наказателното поле.

Ларс Бендер имаше проблеми и играта бе спряна за кратко в средата на частта, но продължи срещата.

Байер откри резултата в 36-ата минута, когато Гонзало Кастро намери корееца Сон, а той бе  точен с шут в горния ляв ъгъл от 11-12 метра.

Домакините завършиха вихрено полувремето и вратарят Рафаел Шефер отрази нови удари на Сон и Кастро. В добавеното време Донати центрира отдясно, а Кислинг с глава нацели дясната греда.

Втората част започна както завърши първата, но този път напрежението пред вратата на Нюрнберг се превърна бързо в гол. Йенс Хегелер достави топката за Кислинг и той намери долния ляв ъгъл още в 47-ата минута за 2:0.

Четвърт час преди края Кастро пусна за Сон, който разстреля вратаря Шефер в центъра на вратата за крайното 3:0.

Отборът на Сами Хупия е на второ място в таблицата с 34, лидерът Байерн има 38, а Борусия (Д) е трети с  31.

Ето всички резултати и голмайстори в съботните срещи от 14-ия кръг на Бундеслигата:

Байерн Мюнхен – Айнтрахт Брауншвайг 2:0