2. - Германия
  3. Леверкузен отказа Шалке и изпревари Байерн (ВИДЕО)

Леверкузен отказа Шалке и изпревари Байерн (ВИДЕО)

Лукас Аларио заби два гола за успеха на "аспирините"

Байер Леверкузен спечели с 2:1 домакинството си на Шалке и изпревари Байерн във временното класиране на Първа Бундеслига. "Аспирините", които миналата седмица триумфираха на “Алианц Арена”, вече са шести с 25 точки, а баварците седми с 24 след 14 кръга.

Лукас Аларио откри в 15-ата минута с глава след грешка на вратаря Александер Нюбел след корнер.

Последва отменен гол на героя от Мюнхен - Леон Бейли. Попадението му не беше зачетено заради засада. По-късно в срещата реферите не зачетоха и попадение на Бенито Раман от Шалке - също заради засада.

В 81-ата минута Аларио заби втория си гол след подаване на Чарлес Арангис. Секунди по-късно "кралскосините" успяха да върнат едно попадение дело на Раман.

В оставащото време гостите натиснаха, като в продължението претендираха за дузпа, но не получиха такава.

Гостите от Гелзенкирхен са със същия актив като на Леверкузен, но са четвърти, след като днес бяха изпреварени от Борусия Дортмунд.
Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)