2. - Германия
  3. Леверкузен победи Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:1 като гост

Леверкузен победи Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:1 като гост

Тимът на Леверкузен постигна лесен успех над опашкаря Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:1 в среща от 16-тия кръг на немската Бундеслига, която се игра на стадион "Борусия" в Мьонхенгладнах. Гостите бяха по-активно през целия мач и заслужено стигнаха до трите точки с които се изкачиха на 3-то място в класирането.

Тимът на Леверкузен постигна лесен успех над опашкаря Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:1 в среща от 16-тия кръг на немската Бундеслига, която се игра на стадион "Борусия" в Мьонхенгладнах. Гостите бяха по-активни през целия мач и заслужено стигнаха до трите точки с които се изкачиха на 3-то място в класирането.

Първото попадение за Леверкузен бе дело на Щефан Кислинг в 25-ата минута и с него той изведе тима си напред в резултата. След гола момчетата на Бруно Лабадия продължиха масирания си натиск по целия терен и в 37-ата минута отново Кислинг удвои резултата, след като получи асистенция от младия чех Кадлец.

Кислинг продължи с великолепното си представяне от началото на мача и асистира за третия гол на тима, който бе дело на Патрик Хелмес в 54-ата минута. Домакините стигнаха до почетно попадение чрез Тони Янке в 61-ата минута след асистенция на младока Марко Марин.

След този мач Леверкузен заема 3-то място в класирането с актив от 31 точки, докато Гладбах е на последното 18-то място с 11 точки.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)