2. - Германия
  3. Леверкузен вече е главният преследвач на Байерн (М) (ВИДЕО)

Леверкузен вече е главният преследвач на Байерн (М) (ВИДЕО)

"Асприните" доближиха баварците само на точка

Отборът на Байер Леверкузен разгроми Шалке 04 с 3:0 като гост в мач от 10-ия кръг на германската Бундеслига.

„Аспирините“ поведоха след автогол на Малих Тиау в 10-ата минута, а Юлиан Баумгартлингер удвои в 67-ата минута. В 72-ата Стивън Скрибски пропусна дузпа за домакините, а Патрик Шик оформи крайния резултат в 78-ата минута.

В 10-ата минута младият бранител на Шалке Малих Тиау си заби атрактивен автогол след летящ плонж, като домакините претендираха за нарушение срещу него.

Леверкузен реализира второто си попадение в 67-ата, когато Баумгартлингер засече на предна греда. Преди три дни във Франция халфът вкара същия гол.

“Миньорите” получиха своя шанс да се върнат в мача в 72-ата, но тогава Стивън Скрибски не успя да реализира наказателен удар. Вратарят Лукас Храдецки усети ъгъла и парира, а след това спаси и при добавката.

Всичко за Шалке приключи в 78-ата минута, когато Патрик Шик се разписа за 3:0.Домакините остават последни в класирането, като нямат победа за първенство от януари насам.

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)