2. - Германия
  3. Лорд Бендтнер и златната резерва Дракслер прецакаха Байер Леверкузен (ВИДЕО)

Лорд Бендтнер и златната резерва Дракслер прецакаха Байер Леверкузен (ВИДЕО)

Осмият гол за сезона на Чичарито се оказа недостатъчен и "вълците" биха с 2:1

Волфсбург демонстрира за пореден път, че е много силен домакин и надви Байер Леверкузен с 2:1 на своя „Фолксваген Арена” в 11-ия кръг на Бундеслигата. Това бе пета победа пред собствена публика за тима на Дитер Хекинг в шест шампионатни мача, като другият е равен.

„Вълците” поведоха след меле в 34-ата минута. След рикошет Шюрле и Кампъл посегнаха едновременно да играят с топката, стоящият в засада Виериня докосна и обърка сметките на гостите, а Никлас Бендтнер беше на точното място и се разписа за 1:0

Само 6 минути по-късно Донати хвърли тъч за Крамер по фланга, той центрира, Налдо изпусна Чичарито и нисичкият нападател изравни с глава.

Юлиан Дракслер замени Арнолд в 73-ата минута и му бяха необходими 4 минути на терена, за да реши мача. В 77-ата вратарят Лено изби далечен удар на Рикардо Родригес, а Бас Дост веднага намери Дракслер, който бе оставен сам да вкара - 2:1.

Волфсбург излиза на трето място с 21 точки, докато „аспирините” остават седми със 17.

15 0 Хановер 10 2 2 6 9:18 -9 8
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)