2. - Германия
  3. Мануел Нойер на линия за полуфинала с Реал Мадрид

Мануел Нойер на линия за полуфинала с Реал Мадрид

Нойер получи травма на прасеца през първото полувреме и беше заменен принудително при домакинската загуба с 0:3 от Борусия (Дортмунд)

Титулярният вратар на Байерн (Мюнхен) Мануел Нойер ще бъде готов за първата среща от полуфиналите на Шампионската лига срещу Реал (Мадрид) през следващата седмица. Баварците, които защитават трофея от миналия сезон, ще гостуват на испанския гранд на "Сантяго Бернабеу" идната сряда.

Нойер получи травма на прасеца през първото полувреме и беше заменен принудително при домакинската загуба с 0:3 от Борусия (Дортмунд) в Бундеслигата преди пет дни. Заради контузията стражът пропусна победата с 5:1 над Кайзерслаутерн на полуфиналите в турнира за купата на Германия снощи.

Нойер днес направи бегова тренировка на клубната база, но няма да бъде на разположение за срещата от първенството срещу Айнтрахт в Брауншвайг в събота. "Чувствам се добре. С оглед на това мисля, че ще мога да играя в сряда (срещу Реал)", коментира вратарят.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)