2. - Германия
  3. Майнц спря Дортмунд пред 20 хиляди зрители

Майнц спря Дортмунд пред 20 хиляди зрители

Димитър Рангелов игра малко повече от 10 минути за Борусия при загубата с 0:1

Майнц победи Борусия (Дортмунд) с 1:0 пред 20 300 зрители на „Щадион ам Брухвег” и спря серията на "жълто-черните" от 5 мача без загуба.

Двубоят бе от 30-ия кръг на германската Бундеслига и бе решен след гол на Жалай след половин час игра.

Българският национал Димитър Рангелов бе резерва за Дортмунд като се появи в игра в 81-ата минута, но не успя да помогне на своя отбор.

Борусия остава на 4-а позиция в класирането, на точка зад Леверкузен и с точка аванс пред Вердер (Бремен). До края на надпреварата остават 4 кръга.

Още в началните минути Блашчиковски се опита да затрудни стража на домакините Мюлер. Между 20-ата и 25-ата минута Бариос на два пъти се озова на добри позиции, но не съумя да реализира.

Стигна се до 30-ата минута, когато Майнц поведе в резултата след точен изстрел на Адам Жалай. До края на полувремето домакините можеха да отбележат още едно попадение, но Вейденфелер бе на висота.

Дортмунд се хвърли в атаки през вторите 45 минути, но Нури Сахин не съумя да изравни. В 77-ата минута всичко можеше да свърши за тима на Юрген Клоп, но Хуугланд пропусна.

4 минути по-късно Клоп пусна в игра българския национал Димитър Рангелов. До края на мача Валдес, Овомойела и Рангелов стреляха неточно с глава и лишиха Дортмунд от точката в мача.

В друга среща от кръга Кьолн победи като гост Хофенхайм с 2:0 след две попадения на Матушик в 46-ата и 82-ата минута на срещата.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)