2. - Германия
  3. Невероятен Марио Гомес бележи хеттрик при 3:0 над Кьолн

Невероятен Марио Гомес бележи хеттрик при 3:0 над Кьолн

Отборът на Щутгарт за пореден път затвърди добрата си форма, в която се намира в последно време. Швабите успяха да постигнат класическа победа с 3:0 над Кьолн в мач от 28-ия кръг на немската Бундеслига, който се игра на стадион "Рейн Енерджи" в немския град Кьолн. С хеттрик за гостите се отчете немския национал Марио Гомес.

Двубоят започна с традиционния домакински натиск, като шанс да открие резултата още в 1-ата минута имаше бившия нападател на Литекс Миливое Новакович. В ответната атака Томас Хитцелшпегер можеше да открие за гостите от Щутгарт, но направи пропуск. Пред Кьолн отново се откри добър шанс за гол, но ударът на Неманя Викоевич в 12-ата минута бе блокиран.

В 16-ата минута Марио Гомес засече с глава центриране на Хилбер от дясно и откри резултата за сво тим. Отново той се превърна в герой за Щутгарт в 55-ата минута, когато остана на стрелкова позиция и увеличи преднината за своя тим. В 71-ата минута Гомес получи хитър пас от възстановилия се от травма Сами Кедира и оформи крайното 3:0 в полза на своя тим.

След този успех, Щутгарт заема 3-ото място в класирането с актив от 51 точки, докато Кьолн е на 12-то място с 32 точки.

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)