2. - Германия
  3. Нойер преследва постижение без гол днес

Нойер преследва постижение без гол днес

Вратарят на Байерн (Мюнхен) Мануел Нойер се надява да мине границата от 1000 минути без допуснат гол в съботния мач срещу Хофенхайм. За последно стражът извади топката от мрежата преди близо два месеца.

Мьонхенгладбах пък е единственият тим, който победи Байерн в някакъв турнир от началото на сезона след успеха с 1:0 в Мюнхен на 7 август. Оттогава Нойер не е бил поразяван, което прави 928 минути без гол.

Байерн постигна своята 10-а поредна победа след като спечели домакинството си на Манчестър Сити в Шампионската лига във вторник с 2:0.

Нойер трябва да опази вратата си до 72-ата минута, за да мине кота 1000.

Белгиецът Дани Ферлинден държи рекорда от 1390 минути без гол за Брюж, постижение, което беше доближено от Едвин ван дер Сар през сезон 2008/09, когато стигна 1311.

Световният рекорд принадлежи на бразлеца Матош Фильо Мазаропи от Вашку да Гама - 1816 минути без допуснат гол - през 1977 и 1978 г.

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)

Двубоят бе изпълнен с обрати

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)