2. - Германия
  3. Нюрнберг съкруши последния Херта с гол в края

Нюрнберг съкруши последния Херта с гол в края

Берлинчани полетяха към 2-а Бундеслига след 1:2 у дома, Домовчийски отново закован на пейката

Херта загуби поредна среща в немската Бундеслига и се бетонира на последното място във временното подреждане. Берлинчани загубиха с 1:2 домакинството си срещу Нюрнберг в мач от 26-я кръг на лигата. Срещата вървеше към равенство, но в 91-ата минута гръцкият голмайстор на „червените” Ангелос Харистеас съкруши „Олимпиящадион” с победния гол за гостите.

В равнопоставено първо полувреме домакините поведоха в резултата в 36-ата минута с гол на Теофанис Гекас. Домакините центрираха от ъглов удар, стражът на гостите Рафаел Шефер успя първоначално да избие, но при добавката ударът на гръцкия централен нападател на „старата дама” се оказа неспасяем.

След паузата топреализаторът Алберт Буняку успя да възстанови равенството в 61-ата минута. Нападателят на Нюрнберг бе оставен изцяло непокрит при центриране от корнер и необезпокояван с глава успя да прати топката покрай Ярослав Дробни. С това Буняку реализира 12-я си гол за сезона.
Нюрнберг продължи да търси гола, като в хода на двубоя Майк Франц пропусна удобна възможност да се разпише, след като бе изведен сам срещу Дробни. В 75-ата Буняку дори нацели страничната греда на Херта.

Развръзката настъпи в 91-ата минута, когато след бърза контраатака Ангелос Харистеас се разписа за крайното 2:1 след отличен пас на намиращия се в отлична форма младок Йълкай  Гюндоган. Българският нападател на Херта Валери Домовчийски за пореден път бе оставен на резервната скамейка.

След 26 кръга Херта е на последното място с 15 точки – на пет зад Фрайбург, който днес излиза срещу Байерн (Мюнхен). Нюрнберг увеличи актива си на 24 точки, но Хановер, който заема мястото за бараж, е само на една след тях.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)