2. - Германия
  3. ОБЗОР: Байер в топ 4 на Германия след 4:0 в Леверкузен (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Байер в топ 4 на Германия след 4:0 в Леверкузен (РЕПОРТАЖИ)

Нов скандал с фенове в Бундеслигата, вижте всички резултати и голмайстори от първите съботни срещи

Байер Леверкузен измести Борусия Мьонхенгладбах от четвъртото място във временното класиране на Бундеслигата след категоричен домакински успех с 4:0 над Айнтрахт (Франкфурт).

Така „аспирините“ събраха 47 точки, с една повече от конкурента си преди домакинството му на Борусия (Дортмунд) от XXV кръг на Бундеслигата по-късно днес.

Съботният ден се превърна в истински празник за феновете на Байер, които видяха по две попадения преди и след почивката.

Още в четвъртата минута звездата Кай Хаверц откри резултата, а 10 по-късно Карим Белараби удвои след асистенция на Паулиньо.

19-годишният бразилец пък заби два гола след паузата, като в 49-ата минута оформи класиката, а в 55-ата и крайното 4:0.

В друг мач от кръга Фрайбург победи като домакин Унион (Берлин) с 3:1, докато останалите три срещи, играни в ранния съботен следобед, не предложиха победител.

Отборите на Шалке 04 и Хофенхайм завършиха наравно 1:1, а феновете на “Фелтинс Арена” издигнаха плакати, както срещу своя президент Клеменс Тьонийс, така и срещу противниковия Дитмар Хоп.

Първо те припомниха цитат на Тьонийс през лятото, в който той се подиграва на африканците, като привържениците добавиха: “Не приемаме омаловажаване”.

След това те показаха плакат с надпис: “Извиняваме се на всички к*рви за това, че ги свързваме с г-н Хоп”.

По-късно последва следният постер по адрес на президента на Хофе: “Вашият проблем са мишените, а нашият е к*чият син”.

Други запалянковци пък написаха: “Дали става въпрос за Тьонийс или Хоп, милиардерите не са уязвимо малцинство”.

В допълнение феновете скандираха “ГФС е футболна мафия” и “Вие унищожавате нашия спорт”.

В нито един от случаите обаче главният съдия Свен Яблонски не сметна за нужно да прекрати мача.

Ето всички резултати и голмайстори от играните до момента мачове от XXV кръг на Бундеслигата:

Волфсбург - РБ Лайпциг 0:0

19:30 часа Борусия Мьонхенгладбах – Борусия Дортмунд (ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО ТУК)

РЕПОРТАЖИ ОТ ВСИЧКИ МАЧОВЕ ГЛЕДАЙТЕ В СЕКЦИЯ „ВИДЕО“ – ТУК.

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)