2. - Германия
  3. ОБЗОР: Байерн дочака грешка на Лайпциг и стъпи на върха в Германия (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Байерн дочака грешка на Лайпциг и стъпи на върха в Германия (РЕПОРТАЖИ)

Шалке 04 се разправи с "биковете" и завърза още повече нещата в челото

Шампионът на Германия Байерн (Мюнхен) стъпи на върха в класирането на Бундеслигата, след като стигна до труден, но изключително ценен успех с 2:3 при гостуването си на Падеборн в мач от шестия кръг на първенството.

Гостите можеха да поведат още в 7-ата минута, когато Гнабри подаде на Левандовски на празна врата, но той не успя да реализира. Само след шест минути и Коман се провали, след като беше изведен сам срещу вратаря Яник Хут, но стреля над гредата.

В 15-ата минута все пак Байерн заслужено поведе в резултата, след като Коутиньо изведе Гнабри вдясно, германският национал се възползва от грешка при излизането на Хут и насочи кълбото в опразнената мрежа.

Мюнхенци лесно контролираха играта, но в 24-ата минута Тиаго Алкантара за малко не си вкара автогол. В 40-ата Левандовски получи шанс да се реваншира за пропуска си в началото, но Хут отрази, а след това Коутиньо не успя да завърши точно при добавката. До почивката още една чиста възможност пропиля и Гнабри.

На полувремето Нико Ковач направи двойна смяна, вадейки Тиаго и Люка Ернандес за сметка на Хавиер Мартинес и Алфонсо Дейвис.

Нищо не се промени в играта на два тима и в 55-ата Байерн удвои аванса си. Джошуа Кимих намери Гнабри зад защитата, който пък асистира на Коутиньо на празна врата за 2:0.

В 62-ата минута в игра за Падерборн се появи Кай Прьогер. Само шест по-късно той порази целта с удар по диагонала и изведнъж интригата се завърна. Секунди по-късно в следващата атака същият този Прьогер - от почти същата ситуация - за малко да изравни, но този път ударът му излезе в аут.

Головете в мача обаче далеч не бяха свършили. В 80-ата минута Суле пусна отличен пас по земя, който мина през центъра на терена и изведе Левандовски сам срещу вратаря. Този път нападателят не допусна грешка и копна кълбото над стража за 3:1. Почти веднага обаче Падеборн отново намали изоставането си на един гол. Точен този път бе Джамилу Колинс, но силите на домакините не стигнаха за частичен обрат.

По същото време вече доскорошният лидер РБ Лайпциг претърпя крушение срещу Шалке 04 и загуби с 1:3 домакинството си.
"Биковете" получиха първия гол във вратата си малко преди да измине и половин час игра, като точен бе Салиф Сане.

Минути преди почивката Амине Харит удвои аванса на "миньорите", което сякаш прекърши домакините. През втората част имаше само един отбор на терена през почти цялата част и това беше Шалке. В 58-та минута и Матондо записа името си сред голмайсторите, за да оформи класическата преднина на своя тим.

Лайпциг все пак стигна до почетен гол седем минути преди края, като точен бе Форсберг.

Така Байерн (Мюнхен) вече е на върха в класирането с 14 точки - една повече преследващите ги пет отбора: Шалке, РБ Лайпциг, Борусия М и Байер (Леверкузен).