2. - Германия
  3. ОБЗОР: Байерн оцеля за Купата след късна драма (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Байерн оцеля за Купата след късна драма (РЕПОРТАЖИ)

Щутгарт изхвърли Хамбургер, Кьолн стана за смях срещу отбор от четвърта дивизия

Байерн оцеля за Купата след късна драма при гостуването си на Бохум от втория кръг на надпреварата. Намиращият се на 16-о място във Втора Бундеслига отбор водеше до 83-ата минута, но загуби с 1:2 и отпадна.

Десетина минути преди почивката Алфонсо Дейвис си вкара куриозен автогол. Той не успя да помръдне при прострелното центриране отляво на Блум и не остави шансове на Нойер. След почивката Байерн се активизира, но трудно стигаше до голови възможности. Влизането в игра на головата машина Роберт Левандовски също не даде очаквания резултат, защото домакините се бранеха смело. Вместо това в 80-ата минута Нойер беше на път да довърши своите с грешен пас, но все пак спаси опита на Блум да го прехвърли.

Бохум все пак се пропука в 83-ата минута. Серж Гнабри отбеляза изравнителен гол. Бохум окончателно рухна в 89-ата минута, гкотаго натискът на Байерн даде ефект малко след директния червен картон на Котчап от домакините. Коман свали топката за влезлия като резерва Томас Мюлер и последният вкара отблизо.

Щутгарт изхвърли Хамбургер с 2:1 след продължения. Редовното време завърши наравно - 1:1. Успехът идва само няколко дни, след като "швабите" загубиха от лидера във Втора Бунеслига с 2:6.

Щутгарт си спечели дузпа още в първата минута и Николас Гонсалес реализира. В 16-ата Хамбургер изравни също от наказателен удар. Разписа се Аарън Хънт. През второто полувреме и двата тима имаха добри шансове за попадение, но не успяха да ги реализират и се стигна до продължения. По-настойчивата игра на "швабите" даде резултат в 113-ата минута. Ал Гадауи отбеляза, възползвайки се от суматоха в наказателното поле на домакините.

Елитният Кьолн претърпя голямо унижение. "Козлите" отпаднаха след поражение с 2:3 при гостуването си на Саарбрюкен, който играе в регионалните лиги - четвъртото ниво на местния футбол. Победното попадение падна в 90-ата минута.

Шалке и Байер Леверкузен нямаха проблеми и очакват следващите си съперници. “Кралскосините” поведоха с 3:0 при гостуването си на Арминия (Билефелд), но в края едва удържаха крайното 3:2. Леверкузен се наложи с 1:0 над Падерборн 07, като доминираше през целия мач.