2. - Германия
  3. ОБЗОР: Дортмунд допусна шокиращо реми, след като водеше с 3:0 (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Дортмунд допусна шокиращо реми, след като водеше с 3:0 (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички резултати и голмайстори от мачовете играни днес в Бундеслигата

Борусия Дортмунд продължава с колебливите си изяви и след равенство в първенството с Айнтрахт и отпадане от Купата на Германия от Вердер след дузпи, „жълто-черните” допуснаха шокиращо равенство с Хофенхайм, след като водеха с 3:0 четвърт час преди края на двубоя от XXI кръг в Бундеслигата.

„Жълто-черните” откриха резултата  в 32-ата с гол на Джейдън Санчо, а Марио Гьотце даде комфортен аванс за домакините малко преди края на първото полувреме.

Рафаел Герейро зарадва за трети път феновете на ст. „Сигнал-Идуна Парк” в 66-ата, като изглеждаше, че Дортмунд вече е сигурен победител в мача.

В 75-ата резервата Белфодил даде надежда на Хофе, а осем по-късно Павел Кадерабек постави под напрежение Дортмунд, вкарвайки втори гол за гостите. В 87-ата минута Белфодил се превърна в герой за Хофенхайм, вкарвайки втория си гол в мача, с което донесе точка на своя тим.

Дортмунд вече има 50 точки – на 8 от втория  Борусия Мьонхенгладбах  и третия Байерн Мюнхен, които са с по 42. М`гладбах изненадващо загуби с 0:3 у дома от Херта и може да бъде изместен от второто място, ако Байерн не загуби домакинството си на Шалке.

В другите двубои от 16:30 часа днес Хановер записа успех с 2:0 срещу гостуващия Нюрнберг, а Волфсбург и Фрайбург направиха зрелищно реми с 6 гола, което бе изпълнено с обрати до последната минута. РБ Лайпциг не успя да пречупи Айнтрахт и двата тима поделиха по точка след 0:0.