2. - Германия
  3. ОБЗОР: Дортмунд и Лайпциг си спретнаха голово шоу (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Дортмунд и Лайпциг си спретнаха голово шоу (РЕПОРТАЖИ)

Двата тима изиграха един от най-качествените двубои до този момент в Бундеслигата

Борусия Дортмунд и РБ Лайпциг не се успяха да се победят и завършиха при зрелищното 3:3 в дербито от 16-тия кръг на германската Бундеслига.

Юлиан Вайгъл откри резултата в 23-ата минута. Юлиан Брандт удвои преднината на домакините в 34-ата минута. Тимо Вернер върна едно попадение в 47-ата, а отново той отбеляза в 52-ата минута, за да изравни резултата. В 56-ата минута Джейдън Санчо отново даде преднина на домакините, а резервата Патрик Шик сложи край на головата фиеста в 77-ата минута.

Двата тима изиграха може би един от най-качествените двубои до този момент в Бундеслигата и показаха защо са считани за едни от претендентите за спечелването на титлата в Германия.

Първото полувреме изобщо не предвещаваше такова зрелище, след като на терена имаше само един тим - този на Борусия, който водеше с 2:0 и изглеждаше, че държи срещата под свой контрол. Футболистите на Юлиан Нагелсман обаче излязоха мотивирани през втората част и успяха да стигнат на два пъти до изравняването, но не и без помощта на домакините, които направиха непростими греши в защитата си и при трите гола.

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)