2. - Германия
  3. ОБЗОР: Шалке се спъна срещу Падерборн в битката за Шампионска лига (РЕЗУЛТАТИ)

ОБЗОР: Шалке се спъна срещу Падерборн в битката за Шампионска лига (РЕЗУЛТАТИ)

Майнц надви Херта в дербито оставане далеч от чертата на изпадане

Шалке 04 стигна само до равенство 1:1 при домакинството си на Падерборн в мач от 21-ия кръг на Бундеслигата. "Миньорите" срещната сериозни трудности и през първата част повечето положения за гол бяха пред гостите.

Все пак, в 63-та Ахмед Кутуцу изведе домакините напред в резултата. Падерборн не се предаде в преследването поне на точка и след множество опасни атаки девет минути преди изтичането на редовното време Клаус Джасула изравни резултата. В самия край Сърбени имаше шанс да направи и пълен обрат за гостите, но ударът му премина покрай целта.

По същото време Херта изгуби дербито на дъното срещу Майнц 05.
В немската столица след две добри атаки на домакините, Майнц поведоха в 17-та чрез Робин Куайсон. През второто полувреме играта беше доста равностойна, но в Куайсон заби втори пирон в мрежата на Ярстейн.

Веднага след това Джефри Брума си отбеляза автогол и върна надеждите на Херта, но Мариус Волф бе изгонен с втори жълт картон и това отново върна притежанието на топката за Майнц, който оформи крайното 3:1 в 90-та минута чрез обичайния заподозрян Куайсон от дузпа.