2. - Германия
  3. Олимпиакос не се напрегна срещу Шериф - 1:0

Олимпиакос не се напрегна срещу Шериф - 1:0

Анортозис изстрада, но се класира за групите след 3:1 над Копенхаген, Щутгарт не успя да победи Тимишоара

Гръцкият шампион Олимпиакос се класира за груповата фаза на Шампионската лига, след като победи с минималното 1:0 Шериф Тираспол. Така с общ резултат 3:0 гърците продължават напред в надпреварата.  Старши треньорът на Олимпиакос бе заложил на доста експериментален състав, като на пейката останаха голяма част от титулярите. Гърците владееха инициативата и пропуснаха куп чисти голови положения пред вратата на Шериф, но в крайна сметка Константинос Митроглу донесе победата за домакините в 82-ата минута.

Кипърският Анортозис също се класира за груповата фаза на най-комерсиалния турнир, след като победи в реванша датския Копенхаген с 3:1 и с общ резултат 3:2 продължава в следващата фаза. Още във 2-ата минута Косовски с премерен изстрел матира Кристиансен и хвърли в делириум кипърските фенове. Само 16 минути по-късно Крисис Михаел бе точен от бялата точка и направи резултата 2:0. Копенхаген се върна в мача в 22-ата минута с попадение на Даме Н’Дойл, но четири минути преди края на полувремето отново Крисис Михаел бе в прегръдките на своите съотборници. В края на първата част реферът Конрад Плауц отмени гол на датчаните. През втората част играчите на старши треньора на Копенхаген Стале Солбакен се опитаха да вкарат още един гол, но силите им стигнаха само за почетна загуба.

В друга среща реванш от плейофната фаза Щутгарт и Тимишоара завършиха при нулево равенство, но благодарение на победата си с 2:0 в първия мач „швабите” също ще играят в групите на Шампионската лига. Гостите от Румъния опитаха всичко по силите си, за да заличат головия пасив, но не успяха да повторят подвига от предишния кръг, когато елиминираха носителя на Купата на УЕФА Шахтьор.

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)