2. - Германия
  3. ПСЖ и Байерн са на 1/8-финалите (ВИДЕО+КЛАСИРАНЕ)

ПСЖ и Байерн са на 1/8-финалите (ВИДЕО+КЛАСИРАНЕ)

Парижани се подиграха с Андерлехт, а баварците спечелиха трудно в Шотландия

ПСЖ и Байерн записаха нови победи в своята група "B" и си осигуриха участие на 1/8-финалите в Шампионската лига.

Френският гранд ПСЖ се подигра у дома с белгийския първенец Андерлехт и го смачка с 5:0. Така парижани събраха пълен актив от 12 точки и остават лидери в групата.

Първият гол реализира Марко Верати (30) след асистенция на Килиан Мбапе. В добавеното време на първата част голямата звезда Неймар (45+4) удвои аванса на парижани след подаване на Юлиан Дракслер.

След почивката настъпи моментът на Лейвин Курзава (52, 72, 78), който реализира хеттрик и довърши гостите от Белгия. След четвъртата си поредна победа ПСЖ има 12 точки и е лидер в групата. Андерлехт остава на дъното без нито една спечелена точка и с надежди само за третата позиция, която може да го прави в турнира Лига Европа напролет.

В същото време Байерн спечели по-трудно с 2:1 при визитата си на шотландският шампион Селтик в Глазгоу. Този резултат обаче се оказа напълно достатъчен на германския първенец, за да си гарантира минимум второто място в групата и класиране за фазата на елиминациите.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)