2. - Германия
  3. Рангелов и Енерги с трудна победа във Втора Бундеслига

Рангелов и Енерги с трудна победа във Втора Бундеслига

Гройтер Фюрт оглави временното подреждане във второто ниво на немския футбол

Българският национал Димитър Рангелов бе титуляр за своя Енерги Котбус в мача срещу ФСВ Франкфурт от 11-ия кръг на Втора Бундеслига. Отборът на българина гостуваше на „Франкфуртер Волксбанк Щадион” и се добра до трудна победа с минималното 1:0. Нашият нападател бе на терена по време на всичките 90 минути, но не успя да се разпише.

Единственото попадение в двубоя дойде в заключителната част от мача. В 86-ата минута Рок Кронаветер преодоля стража на домакините – Патрик Кландт, и по този начин подари победата на Енерги.

След успеха Рангелов и компания са на 8-ото място със 17 точки. ФСВ Франкфурт е 12-ти с 11 пункта.

Гройтер Фюрт оглави временното подреждане във Втора Бундеслига, след като победи с 2:0 пред собствена публика Ерцгебирге Ауе. Асен Караславов не бе включен в групата за мача, причина за което бе червеният му картон срещу Карлсруе при равенството 2:2 от миналия кръг на шампионата.

Гройтер има 26 точки и за момента е на 1-во място.  Втори с точка по-малко е Айнтрахт Франкфурт. Третият и четвъртият в подреждането – Фортуна Дюселдорф и Санкт Паули, се изправят един срещу друг утре вечер.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)