2. - Германия
  3. Рангелов порази Домо и Дуисбург при завръщането си в Енерги

Рангелов порази Домо и Дуисбург при завръщането си в Енерги

Българският национал Димитър Рангелов отбеляза първия си гол в официален мач след завръщането си в Енерги (Котбус).

Българският национал Димитър Рангелов отбеляза първия си гол в официален мач след завръщането си в Енерги (Котбус). Българинът направи това, след като се разписа за победата с 2:1 на Енерги над Дуисбург на Валери Домовчийски в българското дерби от втория кръг на Втора Бундеслига.

Рангелов и Домовчийски започнаха като титуляри за своите тимове и още в 6-ата минута нападателят на Енерги изведе своите напред в резултата. Мюлер центрира отдясно, топката стигна до Рангелов, който не сбърка и направи 1:0. Само четири минути по-късно гостите вече бяха с два гола напред, след като Битенкорт удвои. В 16-ата минута обаче домакините успяха да върнат едно попадение, когато от 18 метра Шао прати топката право в десния ъгъл на вратата на Енерги.

Домовчийски беше сменен на почивката, докато Рангелов остана на терена през всичките 90 минути и беше замесен в още няколко добри атаки на гостите. Въпреки това Дуисбург беше по-добрият отбор през второто полувреме, но така и не можа да стигне до  изравнително попадение.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)