2. - Германия
  3. РБ Лайпциг обърна Унион за едно полувреме (ВИДЕО)

РБ Лайпциг обърна Унион за едно полувреме (ВИДЕО)

Фенове на гостите направиха грозни провокации преди двубоя

Водачът в германския шампионат РБ Лайпциг стартира неубедително, но все пак успя да надиграе Унион (Берлин) с 3:1 на свой терен в среща от 18-ия кръг. Това осигури 5 точки аванс на тима пред втория Борусия (Мьонхенгладбах), както и 7 пред Байерн (Мюнхен), който в неделя среща Херта (Берлин).

Столичани водеха до началото на второто полувреме, след като Мариус Бюлтер се разписа в 11-ата минута.

След почивката “червените бикове” заприличиха на себе си и заслужено стигнаха до обрат. В 51-вата Тимо Вернер изравни с мощен удар, а след още шест капитанът Марсел Забитцер засече атрактивно от въздуха за 2:1.

Вернер се разписа още веднъж - в 83-ата, с което задмина Роберт Левандовски в голмайсторската листа.

Преди срещата гостите от Берлин организираха “погребален марш” под наслов “РБ (Лайпциг) означава смърт на футбола”. Феновете на Унион са поредните, които не одобряват проекта Разенбалшпорт, защото клубът нямал никаква история.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)