2. - Германия
  3. РБ Лайпциг сдаде първото място в Германия след първа загуба от началото на сезона

РЕзултати и голмайстори от играните двубои днес в Бундеслигата

РБ Лайпциг сдаде първото място в Германия, след като претърпя поражение с 0:1 при гостуването на Инголщад в двубой от 14-ия кръг в Германия. Това е и първа загуба за сезона за футболистите на Ралф Хазенхютъл.

Роджер даде преднина на Инголщад още в 12-ата минута на двубоя, като аванса на домакините се запази до края на двубоя.

Инголщад спечели важни три точки в борбата си за оцеляване в елита, като вече тима на Тобиас Левелс има в актива си 9 точки и заема предпоследната позиция в класирането.

Лайпциг пък вече е втори с 33 точки. Лидер е Байерн Мюнхен, също с 33 точки, но с по-добра голова разлика. Днес момчетата на Карло Анчелоти разгромиха с 5:0 гостуващия Волфсбург.

Борусия Дортмунд измъкна точка при гостуването на Кьолн. Домакините поведоха в 28-ата минута ио докрая държаха аванса си, но Марко Ройс се разписа в последната минута на редовното време и помрачи деня на "козлите".

ВИДЕО ОТ ИГРАНИТЕ СРЕЩИ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

1:1 Ройс (90`)
Червен картон: Йозкан от тима на Кьолн (90+4`)

Хамбургер – Аугсбург 1:0
1:0 Костич (68`)
Червен картон: Холтби от тима на Хамбургер (44`) и Кор от Аугсбург (66`)

Инголщад – РБ Лайпциг 1:0
1:0 Роджер (12`)
Червен картон: Леки от тима на Инголщад (90+4`)

Фрайбург – Дармщад 1:0
1:0 Петерсен (86`-дузпа)

19:30 Херта - Вердер

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)