2. - Германия
  3. Рейнджърс се спаси срещу Щутгарт - 1:1

Рейнджърс се спаси срещу Щутгарт - 1:1

Бугера донесе точката за шотландския гранд в 77-та минута.

Шотландският Рейнджърс успя да се спаси от загуби при гостуването си на Щутгарт в мач от група G на Шампионската лига. Бугера вкара за 1:1 в 77-та минута и донесе точката за своя отбор. Преди това руснакът Павел Погребняк бе дал аванс на домакините с попадението си в 18-та минута.

Щутгарт показа добра игра на своя стадион "VFB Arena" и заслужаваше да спечели мача. Бразилецът Какау и Погребняк показаха качествата си, но в края Щутгарят нямаше късмет да запази аванса си.

Домакините откриха резултата в 18-та минута след грешка на защитника Саша Папач. Тогава той не успя да изчисти добре топката пред вратата на Глазгоу Рейнджърс и тя попадна в краката на Какау. Бразилецът проби в наказателното поле и подаде към Погребняк. Руснакът нямаше как да сгреши. Той пусна топката покрай вратаря МакГрегър - 1:0 за Щутгарт.

Мачът вървеше към минимална победа за немския тим, преди да се стигне до 77-та минута. Тогава Маджид Бугера си размени пасове със своя съотборник Джеръми Ротен . Последва пробив в наказателното поле на Щутгарт и точен удар в мрежата - 1:1 и много радост за пътуващите фенове на шотландския тим.

ЩУТГАРТ: Леман Траш, Тасчи, Делпиер, Бока Хилберт, Хитцелшпергер, Кедира, Хлеб (67 - Гебхарт); Какау (88 - Шибер), Погребняк