2. - Германия
  3. Санкт Паули унижи Енерги без Рангелов

Санкт Паули унижи Енерги без Рангелов

Енерги загуби с 1:4 от Санкт Паули у дома

Санкт Паули нанесе тежко поражение на Енерги Котбус в мач от 10-ия кръг на Втора Бундеслига. На „Стадиона на приятелството” Енерги претърпя крушение с 1:4 срещу гостуващия състав, а Димитър Рангелов дори не бе в групата на тима.

Гостите се справиха с лекия домакински натиск в началните минути и постепенно започнаха да стават опасни. Така в 17-ата минута Шахтен намери мрежата за 0:1. Двата тима вече чакаха паузата, когато в 43-ата минута халфът на Санкт Паули Макс Крузе покачи на 2:0 за гостите.

Това не бе всичко за домакините, които не можаха да се справят с острите контри на съперника. Еберс направи преднината на Санкт Паули класическа четвърт час преди края. В 81-ата минута Лудвиг все пак върна един гол за Енерги и резултатът стана 1:3. Еберс обаче пак се разписа в 86-ата минута и оформи крайното 1:4, което бе посрещнато от феновете на Енерги с бурни освирквания.

В класирането отборът на Димитър Рангелов е точно в средата, като заема 9-та позиция с 14 точки от 10 кръга. Санкт Паули е 3-ти с актив от 22 точки и ще се бори да се върне в Първа Бундеслига.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)