2. - Германия
  3. Сензационен гол на Сане, но Волфсбург остана без загуба у дома в Бундеслигата (ВИДЕО)

Кевин де Брюин измъкна "вълците" 12 минути преди края за 1:1, Байерн може да е шампион още следващата седмица

Волфсбург избегна първа домакинска загуба през сезона в Бундеслигата и стигна до 1:1 срещу Шалке в последния мач от 29-ия кръг. Пред 30 000 зрители на „Волксваген Арена” „вълците” си останаха единственият отбор, който не е падал на свой терен този сезон в немския елит.
Шалке имаше късмет, че не остана с 10 души още в 10-ата минута след безумно влизане на Колашинац в краката на Виейриня, което му донесе само жълт картон.

Вийенриня получи добър прехвърлящ пас зад защитата малко по-късно, опитът му за воле се превърна в нещо като пас за Иван Перишич, който не успя да засече. Волфсбург продължи да създава положения и Ралф Фаарман изби последователно удари на Перишич и Де Брюин. Хунтелаар искаше дузпа за единоборство с Налдо в наказателното поле, но не я получи.

Рикардо Родригес тресна напречната греда със своя специалитет – далечен удар, в началото на втората част. В 53-ата минута Волфсбург
изпълни корнер, последва изчистване с глава и новата млада звезда на „миньорите” Лерой Сане направи нещо забележително. Той се пребори за топката пред наказателното поле на своя отбор, пробяга целия терен, измъкна се между двама и вкара с нисък удар вдясно за 1:0. Домакините претендираха, че той е играл с ръка в края на рейда си, но голът бе зачетен.

Волфсбург натисна и успя да изравни 12 минути преди края. Калиджури тръгна на пробив, топката му бе избита, но стигна до Кевин де Брюин пред наказателното поле и белгиецът прецизно завъртя по земя с вътрешен фалц в десния ъгъл за 1:1.

Волфсбург е на второ място с 61 точки и изостава на 12 от лидера Байерн, който може да празнува новата си титлата още в следващия кръг. Шалке е пети с 42 точки и вече практически няма шанс да стигне до Шампионска лига, защото е с 12 точки зад Борусия М’Гладбах.

Бундеслига 14/15

Борусия (Дортунд) се провали в Берлин при визитата си на Унион (ВИДЕО)

Рурците влязоха в серия победа - загуба

Сензация! Леверкузен със звучен провал срещу слабака Холщайн Кил (ВИДЕО)

"Аспирините" имаха аванс от 2:0, но взеха само точка

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)