2. - Германия
  3. Шалке победи трудно последния в Германия Кьолн с 2:1

Шалке победи трудно последния в Германия Кьолн с 2:1

Джеферсън Фарфан и Леван Кобиашвили донесоха трудна победа за „кралско сините” в мач от петия кръг на немската Бундеслига. Лукаш Подолски се отличи за домакините, а Миливое Новакович направи изключително силен мач, който обаче „козлите” не успяха да спечелят.

Двата отбора се захапаха още от първите секунди. Във втората минута Джеферсън Фарфан спечели ъглов удар. Именно перуанският нападател се оказа на точното място в точното време. След изпълнението на ъгловия удар към близката греда Геромел не се справи с изчистването и отклони към далечната. Там Жералд Асамоа върна с глава към Фарфан, който се пребори с персоналния си пазач Петит и откри с глава.

Отговорът на закъсалия на дъното в Бундеслигата Кьолн не закъсня. Талисманът на „козлите” Лукаш Подолски върна тима си в мача в шестата минута. Маниш и Ехрет комбинираха за да намерят Подолски, който не загуби и момент в двоумене и простреля Мануел Нойер за 1:1.

Двата бързи гола обещаваха истинско зрелище на „РайнЕнерги Щадион”, но след първоначалните минути на екзалтация последва застой в играта на двата отбора, които се посъживиха едва към края на полувремето. В 42-ата минута бившият нападател на родния Литекс  Миливое Новакович имаше добра възможност за обстрел, но загуби въздушната битка с Бордон в пеналта на Шалке.

Непосредствено след подновяването на играта Шалке отново порази съперника с втори бърз гол. В 46-ата халфът Леван Кобиашвили изведе отбора на Феликс Магат отново напред в резултата. Фарфан проби отдясно и пусна топката към Кобиашвили, който стреля силно покрай стъписния Мондрагон. В остатъка от втората част футболистите на Шалке бяха тези, които контролираха инициативата. Въпреки това по-добрите възможности бяха за домакините, които чрез Новакович и Подолки опитваха неистово да изравнят резултата. В 77-ата словенецът стреля силно покрай Мануел Нойер. В първата минута от добавеното време отново Новакович бе близо до гола. Тук единствено блестящата реакция на стража на „кралско сините” спаси гостите от загуба на две точки. Новакович изтегли топката към аут-линията и от малък ъгъл отправи изстрел, който Нойер отклони над напречната си греда. Това бе и последната възможност за Кьолн.

След три загуби и една единствена спечелена точка, завърналия се в Бунделсигата тим на Кьолн като че ли се отпрати обратно към втора лига още в началото на сезона. След трудната победа като гост Шалке се върна сред лидерите и с актив от 10 точки е трети зад непобедените Хамбург и Байер Леверкузен.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)