2. - Германия
  3. Шампионът Борусия разгроми изпадащия Кайзерслаутерн в мач без значение

Шампионът Борусия разгроми изпадащия Кайзерслаутерн в мач без значение

Тимът, воден от Красимир Балъков допусна домакинско поражение с 2:5

Отборът на Борусия Дортмунд разгроми като гост водения от Красимир Балъков тим на Кайзерслаутерн с 5:2 в мач без значение от 33-ия кръг на Бундеслигата.

Домакините, които от следващия сезон ще продължат участието си във второто ниво на немския футбол изненадващо поведоха в резултата в 16-ата минута благодарение на нелеп автогол на бранителя на „жълто-черните” Фелипе Сантана.

Радостта на Бала и компания обаче не продължи дълго, тъй като само две минути по-късно гостите изравниха резултата чрез Лукас Бариос, който засече с глава центриране на Патрик Овомойела.

Отново Бариос се разписа в 26-ата минута, извеждайки своя тим напред с попадение от непосредствена близост след разбъркване в наказателното поле на домакините.

В 33-ата минута Марио Гьотце направи още по-солидна преднината на Борусия, отбелязвайки от десетина метра.

Четири минути след почивката халфът на Кайзерслаутерн Пиер де Вит засече по чудесен начин с глава центриране на Константинос Фортунис и намали на 3:2 в полза на Дортмунд.

В 55-ата минута обаче Лукас Бариос оформи своя хеттрик с хубав удар от малък ъгъл, слагайки край на надеждите на „лаутерите” за достойно представяне срещу лидера в немския шампионат.

Крайният резултат оформи Иван Перисич в 76-ата минута с удар от близко разстояние.

Кръг преди края на сезона в Бундеслигата съдбата на двата отбора е ясна. Тимът на Борусия Дортмунд е недостижим лидер в класирането с актив от 78 точки, на цели 8 пред втория Байерн Мюнхен, който обаче се класира на финал за Шампионската лига. Кайзерслаутерн и Краси Балъков пък са се примирили с изпадането от елита, след като са последни с 23 пункта.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)