2. - Германия
  3. Шампионът Волфсбург надви Хановер с 4:2 в истинско голово шоу на „Фолксваген Арена”

Шампионът на Германия Волфсбург постигна страхотна победа с 4:2 при домакинството си на Хановер 96 от 7-ия кръг на немската първа Бундеслига. „Вълците” отново показаха играта, с която успяха да впечатлят цяла Германия през миналия сезон и да завоюват сребърната салатиера, а бразилецът Графите учудващо не бе сред голмайсторите за тима на Армин Фе.

Босненският национал Звездан Мисимович даде началото на головата фиеста още в 8-ата минута, след като успя да се разпише директно от пряк свободен удар. След 20 минути напрегната игра и няколко голови положения пред двете врати, Хановер успя да изравни резултата чрез Хано Балич, който засече с глава центриране на Кржиновек от корнер. В самия край на полувремето обаче Волфсбург отново успя да поведе, като този път Кристиан Гентнер се разписа отблизо.

Още с началото на втората част „вълците” покачиха на 3:1 – Макото Хасебе засече с глава една отбита топка от Един Дзеко и отблизо чукна топката в мрежата на Хановер. Не бяха изминали и три минути, а гостите отново се върнаха в мача. Този път Александър Мадлунг си вкара нелеп автогол с глава и върна интригата в мача – 3:2. В 62-ата минута обаче домакините подпечатоха успеха си, след като Един Дзеко получи топката в наказателното поле от Гентнер и с премерен удар с левия крак оформи крайното 4:2.

До края на срещата двата отбора създадоха още няколко изгодни положения за гол, но до такъв така и не се стигна, и резултатът остана непроменен. Така с този успех Волфсбург се изкачи на 5-о място с 12 точки в своя актив. Хановер пък се смъкна на 14-а позиция с едва 6 точки в актива си.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)