2. - Германия
  3. Шампионът Волфсбург обърна аутсайдера Кьолн за една минута

Шампионът Волфсбург обърна аутсайдера Кьолн за една минута

"Вълците" се мъчат срещу "козлите" повече от час. Коравият Кьолн се закопа с автогол

Немският шампион Волфсбург продължи победния си ход в Бундеслигата, записвайки шеста поредна победа. Този път пред „вълците” глава склони скромния тим на Кьолн, след 1:3 у дома на „Райн Енерги Щадион” пред 48 хиляди зрители.

Въпреки статута си на аутсайдер в двубоя „козлите” успяха да измъчат съперника си през първите 45 минути и дори да достигнат до преднина в резултата. Единствено малшансът попречи на домакините да се борят за по-престижен резултат. Четири минути след почивката първия гол за мача отбеляза Фабрис Ехрет. Петит изпрати добро центриране в противниковата половина, където бранителят на Волфсбург Александер Мадлунг се засуети и допусна Ехрет да открадне топката от крака му и стреля силно покрай вратаря Беналио.

След като получи гол тимът на Волфсбург засили натиска, но изравнителното попадение така и не падаше Воме, влезлият като резерва Обафеми Мартинс, Дзеко и Графите направиха всичко по силите си да заличат пасива. Въпреки това Подолски бе този, който се оказа най-близо до гола. В 70-ата минута бившата звезда на Байерн бе изведен на чиста позиция, но стреля встрани от вратата на Волфсбург. Шанс за шампионите.

Звездата на миналото издание на Бундеслигата Един Дзеко върна Волфсбург в мача. Светкавична атака по десния фланг намери босненецът на точното място и той успя да запрати кълбото зад гол линията. Секунди по-късно в 74-ата минута Пиер Воме обърна мача в полза на гостите с автогол след центриране на Шефер по левия фланг. Десет минути по-късно антигероят Воме бе заменен от Миливое Новакович. В 86-ата минута Обафеми Мартинс сложи край на спора. Неуморният Графите проби в наказателното поле на Кьолн и пусна ниско подаване към Оба, който елиминира трима противникови бранители и стреля неспасяемо в десния ъгъл на вратата.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)