2. - Германия
  3. Шампионът Волфсбург с трудна победа над Гладбах – 2:1

Шампионът Волфсбург с трудна победа над Гладбах – 2:1

Шампионът на Германия Волфсбург постигна трудна победа с 2:1 при домакинството си на Борусия Мьонхенгладбах от 9-ия кръг на немската първа Бундеслига. „Вълците” вкараха по един гол в края на двете полувремена, а гостите стигнаха до почетното попадение броени секунди преди края на срещата.

Срещата вървеше равностойно, като дори на отделни моменти гостите имаха известно предимство, но ударите футболистите на Борусия рядко целеха вратата на Беналио. В последната минута на първата част Волфсбург обаче успя да поведе в резултата. Централният бранител на „вълците” Александър Мадлунг засече с глава центриране на Мисимович от ъглов удар и отблизо прониза стража на гостите – 1:0.

През второто полувреме Волфсбург владееше повече топката и не позволи на противника да стига до чисти положения за гол. В 90-ата минута на мача домакините стигнаха до втори гол, дело на Гентнер. „Вълците” сътвориха отлична контраатака, Дзеко изведе бившия играч на Щутгарт на чиста позиция, а той стреля премерено с левия крак и подпечата победата на своя отбор. Все пак в последната минута на първата част гостите стигнаха до почетно попадение, дело на Брадли, след разбъркване.

Така след този мач Волфсбург вече е 5-и в класирането с актив от 16 точки, на цели 5 зад лидерите Леверкузен и Хамбургер. Гладбах пък остава на предпоследното 17-о място с едва 7 точки.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)